Valiliğin Twitter Hesabını Çalan Kişi Okulları Tatil Etti

Siber Suçlar MasterYen 0 views
sponsorlu reklam

Kocaeli Valiliğine ait Twitter hesabını çalan kişi attığı tweet ile okulların tatil edildiğini söyledi.

Kocaeli Valiliğin resmi Twitter hesabı, dün akşam saatlerinde kim olduğu belli olmayan bir şahıs tarafından hacklendi. Hackleyen kişi tarafından 21:48 ‘ de “Buzlanmalar ve oluşturabileceği tehlikeler nedeniyle, 04.01.2016 Pazartesi günü Kocaeli ili genelinde eğitim ve öğretime ara verilmiştir.” şeklinde bir tweet atıldı.

Atılan tweet ‘ i gören bazı okullar ise velilere sms yoluyla okulların tatil edildiğini bildirdiler. Hesabın çalınmasının üzerinden bir saat kadar süre geçtikten sonra, Valilik ve Valinin Twitter hesapları üzerinden siber saldırı alındığına dair bir tweet atıldı.

Valiliğimiz web sitesi ve resmi Twitter hesaplarına yapılan siber saldırılarla sahte tatil bildirimleri yapılmıştır. Dikkate almayınız

Vali kendi Twitter hesabından ise şöyle bir tweet attı. “Meteorolojik tahminlere göre ilimizde yarın kar yağışı beklenmediği için Pazartesi günü tüm okullarımızda eğitim-öğretime devam edilecektir

Kocaeli-Valiligi

Hasan-Guzeloglu

 

Bir önceki yazımız olan Bakan Uyardı: Bilmediğiniz Word Dosyaları Tehlikeli Olabilir başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet ÖZALP {MasterYen}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*