VİRÜS SALDIRISI NEDİR ?

Nasıl Yapılır Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Virüs Saldırısı Nedir? Nasıl Önlenir?

Tüm dünyada kullanıma alınan online sosyal medya sitelerinin kısa süre içerisinde devreden çıkması ve kullanıcıların bu sitelere ulaşamamasının ardında yatan sebep kesinlikle eğer evrensel ya da ulusal kapsamda ise kişilerin maruz kalmış oldukları siber saldırılardır. Ülkemizde donanım ile alakalı bilgiler konusunda hep bir eksiklik ve hatta yanlış bilgiler ortalıkta hakim olarak dolaştığı için bu konularda çok dikkatli olmanız gerekmektedir.  Donanım konusuna ek olarak siber saldırıların da özellikle 2000 li yıllarda oldukça popüler bir hal aldığı gözlerden kaçmamaktadır. Siz de bu konuda gerekli bilgileri alırsanız en azından virüs saldırılarının ne olduğu ve neden gerçekleştiği konusuna yorumsuz kalmazsınız.

Saldırı Tanımı Nedir? Hangi Alanlarda Etkili Olur?

Saldırı tanımı konusunda kişilerin değerlendirmeye alması gereken başlıklardan ve kriterlerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Trojan adı ile anılan bu sorun içerisinde maruz olunan zarar büyük ise sitelerin geleceği hakkında geri dönüşü olmayan durumlar bile ortaya çıkabilmektedir.
  • Bu virüsün ana çalışma teması internet sunucusuna adeta ardı arkası kesilmez bir şekilde talepte bulunması ve sunucunun da bu durum karşısına çaresiz hale gelmesinin sağlanmasıdır.

Özellikle uluslar arası ve ulusal çapta işlem ortaya koymakta olan sitelerin bu hakkında kesinlikle bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Gerekli koruma sistemlerinin de %100 korumayı amaç edinir şekilde sisteme sağlanması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan SD Kartı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*