VLC Player ile video kesme ve birleştirme işlemi nasıl yapılır?

Nasıl Yapılır mucahit 0 views
sponsorlu reklam

En popüler video oynatma yazılımları arasında yer alan VLC Player, mobil cihazlar için yayınladığı uygulamalarıyla da her geçen gün kullanıcı kitlesini genişletiyor. Akla gelebilecek hemen her dosya uzantısını başarıyla oynatan VLC, aslında çoğu kullanıcının bilmediği bazı gizli özelliklere de sahip. Mesela, VLC Player ise videoları kesip birleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Cevabınız hayırsa, yazının devamını mutlaka okuyun.

Oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan VLC Player’ın ayarlar menüsünü keşfetmeye kalktığınızda çok daha farklı özellikleri keşfedebilmeniz de mümkün. Özellikle video kesme ve birleştirme gibi basit sayılabilecek işlemler için farklı yazılımlar indirmek, ücretli programlar satın almak, veyahut internetten crackli yazılım indirerek virüs tehlikesine maruz kalmak çok can sıkıcı. Ancak VLC Player gibi bir program elimizin altındayken bunlara hiç de ihtiyacımız yok.

VLC Player ile videoları nasıl kesebilirim?

vlc-advanced-controls

Öncelikle üzerinde işlem yapmak istediğiniz herhangi bir videoyu VLC Player’da açın. Üst menüden View > Advanced Controls bölümüne seçin.

start-video-recording-vlc

Videoyu oynatıp durdurabileceğiniz bölmeye 4 tane daha yeni buton eklenecektir. En başta yer alan kırmızı renkli kayıt butonuna bastığınızda video kaydı başlar.

stop-recording-vlc-media-player1

Video istediğiniz uzunluğa geldiği zaman tekrar aynı kırmızı butona basarak video kaydını durdurabilirsiniz.

vlc-crop-trim-cut-video-location-window-7

Az önce kesmiş olduğunuz bu video, Videolarım isimli klasörün içinde sizi bekliyor olacaktır.

Gördüğünüz üzere birkaç basit adımda VLC Player yardımıyla ücretsiz ve hızlı bir şekilde videoları kesebilmek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Peel Smart Remote ile telefonunuzu kumanda olarak kullanın! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*