VLC Player’dan Youtube videoları nasıl indirilir?

Nasıl Yapılır mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Dosya uzantısı ne olursa olsun, her türlü video ve ses kaydını rahatça izleyebilmenizi ücretsiz olarak sağlayan VLC Player isimli muhteşem yazılımı Youtube videolarını indirmek için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Cevabınız hayırsa birazdan VLC’nin yeni bir özelliğini daha keşfedeceksiniz!

Beğendiğimiz ve arkadaşlarımıza da internetin olmadığı bir ortamda izletmek istediğimiz Youtube videolarını bilgisayarımıza indirmek istediğimizde yapabileceklerimiz genelde sınırlıdır. Yana yakıla internetten Youtube indirme programı aramak yerine VLC Player ile bu işlemi rahatlıkla ve ücretsiz olarak yapabilmemiz mümkün. Üstelik hiçbir program ve eklenti kurmamıza da ihtiyaç yok. Hazırsanız başlayalım.

Nelere ihtiyacımız var ?

  • VLC Player (Ücretsiz olarak indirebilirsiniz)
  • Google Chrome veya başka bir internet tarayıcısı

Open-netwrok-stream-in-vlc-media-player

VLC Player’ı açtıktan sonra üstteki menüden Media > Open Network Stream bağlantısını takip edelim.

select-network-tab-and-enter-youtube-video-url

Açılan sayfada üstteki bölmeden Network sekmesini açalım. Buraya indirmek istediğimiz Youtube videosunun bağlantısını yapıştırıp alttaki Play butonuna basalım.

click-on-tools-and-media-information

Birkaç saniye bekledikten sonra videomuz oynamaya başlayacaktır. Ardından Tools > Media Information bölümüne gidelim. Klavyede CTRL+I kombinasyonuyla da bu bölümü açabilirsiniz.

download-youtube-video-as-direct-link

Açılan kutucukta karşımıza bir URL çıkacaktır. Bu URL’yi herhangi bir web tarayıcısına (Google Chrome olabilir) yapıştırdığımızda karşımıza oynattığımız video açılacaktır. Videoya sağ tıklayıp Farklı Kaydet dediğimiz an videomuz bilgisayara inecektir.

Nasıl, sandığınızdan daha da kolay, değil mi? Doğrusu VLC Player’da o kadar gizli özellikler var ki, her geçen gün yeni bir tanesini keşfetmeye devam ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Sahte Antivirüs programları nasıl anlaşılır? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*