Whatsapp Artık Çok Daha Güvenli

Sosyal Medya Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Whatsapp Artık Çok Daha Güvenli

Whatsapp kişilerin en çok kullandıkları mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulama başlangıçta piyasaya çıkmış olduğu özelliklerin tam manası ile dışına çıkmış ve çok hızlı bir biçimde gelişim ve değişim yaşamaya başlamıştır. Bu durum ile doğru orantılı olarak kişilerin de uygulamadan faydalanma istekleri direkt olarak artış göstermiştir. Whatsapp uygulamasına olan talep arttıkça kişilerin bilgilerinin muhafaza edilmesi için gerekli olan güvenlik önlemlerinin arttığı da eklenmesi gereken aşlıca bilgilerdendir. Çift uçlu şifreleme de son dönemlerde uygulamanın çok daha sağlıklı ve çok daha güvenilir olmasını sağlayan başlıca etmenlerden bir tanesi oluştur.

Çift Uçlu Şifreleme Ne Demektir?

Kişilerin bu konuda güvenlik sistemi olmasını anlamakta herhangi bir sıkıntıları olmamasına rağmen uygulanan bu sistemin ne manaya geldiği konusunda bazı sıkıntıların yandığının da eklenmesi gerekmektedir. Kişilerin göndermiş oldukları mesajların içeriği şifrelenerek alıcının telefonuna kadar %100 şifreli bir biçimde iletilmektedir. Ancak alıcının telefonu içerisinde bu mesajların şifresi çözülmekte ve alıcının görebileceği bir hal almaktadır. Göndermiş olduğunuz mesajların ve içeriklerin hiçbir sıkıntıya maruz kalmadan ve kimsenin eline geçmeden kullanıma alınması ve iletilmesi çift uçlu şifreleme vasıtası ile ortaya koyulmaktadır. Bu şekilde Whatsapp uygulaması kişilerin mesajlaşma işlemlerini daha da güvenilir bir hale getirmektedir. Konu hakkında herhangi bir şikayetiniz varsa ya da güvenlik uygulamasının nasıl bir kapsama sahip olduğunu öğrenmek istiyorsanız firmanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Facebook Erişim Hizmetleri Neden Durduruldu? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*