Whatsapp Artık Uçtan Uça Şifrelendi.

Mobil Sinan EYLEM 0 views
sponsorlu reklam

Whatsapp Artık Uçtan Uça Şifrelendi.

Yayınlandığı 2010 yılından beri 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaşan ücretsiz anlık mesajlaşma, arama programı artık uçtan uça şifreleniyor iletilerimizin üçüncü kişiler tarafından görüntülenmesi imkânsız hale geliyor peki ya yeni özelliğin çalışma prensibi nasıl.

Yeni özelliği sayesinde anlık iletiler kare kod uygulaması ile anlık iletiler şifreleniyor. Şöyle anlatmak gerekirse siz bir ileti yazdığınızda bu veri şifreleniyor ve gönder butonuna bastığınızda alıcının telefonuna kadar bu veri şifreli gidiyor ancak alıcı telefonuna bu iletiyi aldığı zaman bu şifre çözülüyor ve okunabilir veri haline geliyor.

Nasıl verilerimizi şifreleyerek göndereceğiz.

İletilerinizin başka kişiler tarafından okunmamasını istiyorsanız yapmanız gerekenler; ilk olarak size gelen mesajı okuduktan sonra altında bulunan sarı kutuya dokunmanız ondan sonra ise Whatsapp sizi yönlendirecek.

whapsapp fotoğraf

whapsapp fotoğraf

Sohbeti açtın veya  Kişi bilgisi/grup bilgisine ulaşmak için kişi veya grup ismine dokunun.

whatsapp güvenlik fotoğraf

whatsapp güvenlik fotoğraf

Kare kodu ve 60 haneli numarayı görmek için Şifrelemeye dokunun.

Whatsapp Kare Kod fotoğraf

Whatsapp Kare Kod fotoğraf

Anlık ileti göndereceğiniz kişiyle fiziksel olarak yan yana bulunuyorsanız, Kare kodunu tarayabilirsiniz veya 60 haneli numaranın doğruluğunu karşılaştıra bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Son Günlerde Tartışma Konusu olan İPhone Şifresi Nasıl Kırılıyor. başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Sinan EYLEM {Sinan EYLEM}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*