Whatsapp’ı Kullanamayacak Olan Cihazlara Alternatif Çözümler

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Whatsapp’ı Kullanamayacak Olan Cihazlara Alternatif Çözümler

Son dönemlerde kişilerin en sık biçimde kullanıma aldıkları sosyal medya kanallarından ve iletişim uygulamalarından biri olan Whatsapp artık bazı telefonlarda kullanılamayacak. Kullanıcıların erişim hakkının sınırlanmış olmasının asıl sebebi ise artık bu iletişim uygulamasının desteklenemiyor olmasıdır. Uygulamaların güncellemeler ile desteklenmesi ve bu güncellemelerin de kesinlikle cep telefonu tarafından kaldırılabilir konumda olması gerekmektedir. Kişilerin şu telefonlara sahip olması durumunda artık bu iletişim uygulamasını kullanma gibi bir şansları bulunmamaktadır;

  • Blackberry
  • Bazı Nokia modelleri

Bu telefonlara sahipseniz artık Whatsapp vasıtası ile rehberinde bulunan kişiler ile diyalog kuramayacağının da ayrıca farkında olması gerekmektedir. Kişilerin güncelleme yapmaması durumunda en azından biraz daha uzun bir süre kullanım sağlayabilecekleri bilinmektedir.

Uygulamanın Kaldırılmasının Sebepleri

Aslına bakılırsa piyasada bulunan düşük model telefonlar içerisinde bile bu uygulamanın desteklendiğini biliyoruz. Fakat yapılan son güncellemeler ile kişilerin bu uygulamayı sadece haberleşme uygulaması olarak değil aynı zamanda çok farklı fotoğrafların paylaşıldığı bir sosyal medya sitesine dönüştüğü görülmekte ve fark edilmektedir. Bu durumun arkasında yatan farklı sebeplerin olduğu da bilinmektedir. Zuckerberg artık bazı telefon modellerinde kullanıma kapanacağının daha öncesinde belirtmiş olduğu bilinmekteydi. Konu ile alakalı olan şikayetlerinizi ve daha detaylı bilgi almak için girişimlerinizi müşteri hizmetleri sistemi ile ortaya koyma imkanınız bulunmaktadır. Bu durumun sadece iletişim uygulamalarına mahsus olmadığı bilinmektedir. arklı sosyal medya siteleri de telefonlar destek özelliğini yitirdikçe bu tip kaldırma işlemlerine gitmektedir.

Bir önceki yazımız olan SAMSUNG 6 ÖZELLİKLERİ NELER OLACAK ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*