WhatsApp’ta mesajların silinse de okunabiliyor!

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Geçtiğimiz haftalarda WhatsApp’a yeni güncellemeye gelen gönderilen mesajları silme özelliğinin aslında büyük bir açığının olduğu anlaşıldı.

Geride bıraktığımız günler içinde merakla beklenen özellik ‘atılan mesajı silme’ imkanına fiyasko yaşatan bir yöntem olduğu ortaya çıktı.

Teknoloji alanında haber ve önerilerin paylaşıldığı İspanyol internet sitesi Android Jefe tarafından bulunan bu yol ile kullanıcılar,kendileri okumadan önce silinen mesajlara kolayca erişebiliyorlar..

Ancak burada vurgulamamız gereken WhatsApp’ın bu özelliğinin kullanılabilmesi için gönderdiğiniz mesajı 7 dakika içerisinde silmeniz gerekiyor.

Fakat WhatsApp mesajları karşı taraf görmeden silinse bile, Android işletim sistemi gönderilen mesajların bildirimlerini depolayabildiği için rahatlıkla görülebiliyor.

Şu an için sadece en güncel sürüm olan Android 7.0 Nougat işletim sisteminin yüklü olduğu bir akıllı telefona veya tablete sahip olmanız gerekmekte ve ayrıca bu yöntemi kullanmak için Nofitication History adlı mobil uygulamayı yüklemiş olmanız gerekiyor.

İşte bu uygulama,akıllı telefonlara ve tabletlere WhatsApp2tan gelen tüm mesaj bildirimlerini saklıyor ve kullanıcılar depolanan verilerle kendilerine gönderilmiş ancak sonrasında silinmiş mesajları okuyabiliyor.

Peki ama WhatsApp’ın diğer özelliklerinden haberdar mısınız?

WhatsApp konuşmalarınızı daha keyifli hale getirecek 10 WhatsApp özelliği…

İSTEDİĞİNİZ EMOJİYİ HEMEN BULUN
WhatsApp’ta duygu ve düşüncelerimizi karşı tarafa aktarabilmek için çok fazla emoji var,ama doğru zamanda dilediğimiz emoji’yi bulmak bir hayli güçleşebiliyor. Ancak bundan sonra istediğiniz emoji’yi sözcükler kullanarak arayabilmeniz mümkün olacak.Bunun için yapmanız gereken sadece ‘auto correct’ özelliğinizin aktif olması gerekli.

GÖNDERİLEN MESAJLARIM İLETİLDİ AMA NE ZAMAN OKUNDU?
Konuşmalarınızı dikkate takip etmediğiniz anlarda, minik tik işaretlerinin maviye ne zaman dönüştüğünü bilemeyebilirsiniz. Yeni özelikle birlikte eğer bir android işletim sistemli akıllı telefon veya tablet kullanıyorsanız, gönderdiğiniz mesaja parmağınızı basılı tutarak karşınıza çıkan “Bilgi” menüsünü tıklayarak gönderdiğiniz mesaja ait bir tikin ne zaman maviye dönüştüğünü görebilirsiniz. Aynı işlemi eğer bir iphone veya ipad kullanıcısıysanız attığınız mesajı kaydırarak da yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu işlem size attığınız mesajın karşı tarafa iletilip iletilmediğini ve okunup okunmadığını takip etme fırsatını sunuyor.
OTOMATİK OLARAK FOTOĞRAF VE VİDEOLARIN İNDİRİLMESİNE SON VERİN
Bazen istemeden dahil edildiğimiz WhatsApp grupları ve bu gruplardan gönderilen birçok saçma sapan fotoğraf telefonunuzun fotoğraf galerinizde olmasını istemiyorsanız WhatsApp’ın otomatik yükleme özelliğini kapatabilirsiniz. Bu ayara ulaşmak için sohbet ayarlarında “Gelen medyayı kaydet” i kapatarak fotoğrafların ve diğer multimedya öğelerinin otomatik indirme işlemlerini durdurabilirsiniz.
HER ZAMAN EN ÜSTTE OLMASINI İSTEDİĞİNİZ KİŞİYLE OLAN SOHBETİNİZİ EN TEPEYE SABİTLEYİN
Ama maalesef belirtelim şimdilik beta halinde bulunan bu özellik ile birlikte sevdiğiniz bir kişiyle olan konuşmayı,sohbetler listenizin en üstüne koymanız mümkün oluyor. Tek yapmanız gerek sohbete basılı tutarak, ekranda beliren ‘pin’ butonunu seçmek.

SİZİ ENGELLEMİŞ OLAN BİRİNE MESAJ ATMAK İSTİYORSANIZ
Amerikan ünlü soru-cevap sitesi Quora’da yer bulan habere göre, yapmanız gereken WhatsApp aboneliğinizi tamamen iptal etmek ve böylelikle tekrar WhtapsApp hesabı oluşturduğunuzda sizi engelleyen kişinin sizin için koyduğu engel kalkmış olacakır.
Fakat altınız çizelim; aboneliği iptal edince tüm gruplardan çıkış yapmış oluyorsunuz,sakın unutmayın.

Bir önceki yazımız olan iPhone üreticisi Foxconn itiraf etti! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*