WiFi için Tuvalet Temizlemek!

İlginç hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Bu yazı dizimizde geçtiğimiz günlerde yaşanılan trajikomik bir olayı inceleyeceğiz. 2017 yılı itibariyle pekçok halka açık noktada ve alanda ücretsiz wifi bölgeleri var. Bu wifi bölgelerine gidip wifi’ye bağlanmak için basit yönlendirmeleri takip edip, çeşitli kulanım koşullarını okuyoruz ve sonrasında bedava internetin tadını çıkarıyoruz.

wifiteknozen

WiFi kullanım koşullarının ciddiyetine değinmek için şakayla karışık bir girişim başlatan ücretsiz wifi sağlama şirketi Purple, kendi kullanım koşullarına 1000 saatlik bir topluluk hizmeti görevi ekledi. Şirket, kullanıcılarda bu farkındalığı yaratmak için wifiye ücretsiz bağlanmanın karşılığında salyangoz kabuğu toplamaktan, tuvalet temizlemeye kadar pekçok şartı kullanım koşullarında barındırdı. Bu komik kampanyayı ücretsiz wifiye bağlanan 22.000 kişiden yalnızca 1’i farketti.

Purple şirketinde CEO olarak görev yapan Gavin Wheeldon konuyla ilgili yaptığı açıklamada ”Pekçok insan bir ağa erişme sırasında kullanım şartlarını es geçiyor. Oysaki bunları detaylı olarak okuyup, anlamak zorundalar. Bu yalnızca bir wifi sağlayıcısı için geçerli değil. Her durumda insanlar önlerine konulan sözleşmeyi inceleyip, kendi çıkarlarına göre karar vermeliler.” dedi.

Şirket hakkı olmasına rağmen bu kampanyayı yalnızca şaka amaçlı başlattıklarını ve insanları tuvalet temizlemek için kesinlikle zorlamayacaklarını da sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Gmail'de gönderilen mail nasıl geri alınır? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*