Windows 10, Kurulu Cihaz Sayısı 200 Milyon’u Geçti

Yazılım MasterYen 0 views
sponsorlu reklam

Microsoft ‘ un sunduğu Windows 10 ilk çıktığı günlerde bir çok kesimden tepki toplamıştı. Tepkilerin odağında ise Windows 10 ‘ dan kaynaklanan çeşitli hatalar bulunuyordu. Yapılan güncellemeler ile bu hatalar büyük oranda düzeltildi. Kullanıcıların bir çoğu tarafından yapılan yorumlarda memnun oldukları görülüyor. Hatta öyle ki Windows 10 işletim sisteminin çıkmasının üzerinden çok vakit geçmemiş olmasına rağmen toplam kurulma sayısı 200 Milyonu buldu.

Microsoft tarafından Temmuz ayından itibaren ücretsiz olarak sunduğu Windows 10 işletim sistemi önemli bir basamak katetti. Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarının geçiş sağlayabildiği Windows 10 açıklanan rakamlara göre 200 Milyon kurulma sayısına ulaştı.

İndirmeye açıldığı ilk günde bile 14 Milyon kullanıcı tarafından kurulumu yapılmıştı. Windows 10 üç hafta içinde de 50 Milyon indirme rakamını geride bırakmıştı. Ekim ayının başında ise 110 milyondan fazla indirilirken 2015 yılının bitimine doğru 200 Milyon indirmeyi geride bıraktı.

Geride bıraktığımız 5 aylık zaman diliminde 200 Milyon indirmeyi geride bırakan Windows 10 ‘ un önümüzde ki bir kaç yıl içerisinde 1 milyar indirmenin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 ' un Kullanıcı Şifrelerini Depoladığı İddia Edildi başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet ÖZALP {MasterYen}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*