Windows 10’da fareniz çok hızlı veya yavaş mı hareket ediyor?

Donanım Zafer 0 views
sponsorlu reklam

29 Temmuz 2015 tarihinde lansmanı yapılan ve dünya genelindeki Windows kullanıcılarının beğenisine sunulan Windows 10, halen daha sunulan güncellemelerle gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Her güncelleme, Windows 10’un çekirdek yapısı ve güvenliğiyle ilgili açıkları kapatırken daha kaliteli bir kullanıcı deneyimini vaat ediyor. Ancak gelinen noktada bazı ufak eksiklikler kullanıcılara saç baş yoldurabiliyor. Windows 10’a yükseltilen bilgisayarlarda farenin çok hızlı veya yavaş hareket etmesi, bu konulardan birisi. Hızlı hareket eden fareyi takip etmek zorlaşırken, yavaş hareket etmesi de can sıkıcı olabiliyor. Bilgisayarı kullanılamaz hale getiren ve verimli çalışmayı engelleyen bu durumu ufak birkaç dokunuşla telafi edebilmek mümkün. Hazırsanız hep beraber bu hatayı nasıl çözebileceğimize bir göz atalım:

 

Öncelikle bilgisayarımızın ayarlarına girmek üzere Ayarlar > Aygıtlar > Fare ve dokunmatik kısmını açın. Açılan sayfada en altta Geliştirilmiş fare özellikleri butonunu göreceksiniz. Bu bağlantıya bastıktan sonra açılan kısım, farenizle ilgili tüm gelişmiş özellikleri değiştirebilmenizi sağlar. Üst köşede yer alan Düğme, İşaretçi, İşaretçi Seçenekleri bölümlerinin hemen yanında yer alan Tekerlek bölümüne geldiğinizde yatay ve dikey olarak farenin hareket hızını ayarlayabileceğiniz seçenekleri göreceksiniz.

 

Yatay ve dikey olarak hareket hızını 3 olarak ayarlamanız idealdir. Daha sonra Uygula ve Tamam butonlarına basıp ayarlarınızı kaydedin. Tüm bu işlemleri başarıyla tamamladıysanız, fare hızının düzelmiş olması gerekir. Böylece eskisi gibi bilgisayarınızı rahat bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Galaxy S7 ile Wi-fi Paylaşımı Mümkün olacak başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*