Windows 7 Çalıştır Komutu Nasıl Eklenir?

Nasıl Yapılır Ahmet Nazlı 0 views
sponsorlu reklam

 Windows 7 çok kapsamlı bir İşletim sistemine sahip. Durum böyle olduğundan, kullanıcılar her zaman performans odaklı çok özellik bekliyor. Windows 7 üzerinde yapılacak olan birçok özel işlem var. ” Başlat-Çalıştır ” komutu insanların çok fazla alıştıkları bir Komut. Buradan dilediğiniz işleme ulaşmak mümkün.Ancak Windows 7 üzerinde Çalıştır Komutu maalesef yok. Var ama Başlat Menüsü altında yok. Buda ciddi mana da sıkıntı veriyor. Aslında Başlat Menüsü bu görevi zaten görüyor. Ama bir takım alışkanlıklar, insanların daha çok Windows 7’de Çalıştır komutunu istemeleri, bu tarz alışkanlıklara itiyor.

” Başlat-Denetim Masası-Görünüm ve Kişileştirme ” bölümüne gelelim.

Buradan ise; ” Başlat Menüsü- Özelleştir ” seçelim

Artık tek yapmanız gereken ” Çalıştır Sekmesini İşaretlemek. ” 

Windows 7 üzerinde bu sayede artık Çalıştır komutunu bulacak ve çok daha gelişmiş bir şekilde kullanacaksınız. Windows 7 üzerinde Çalıştır Komutu yok diyenler üzülmesinler. Aslında ” Başlat ” sekmesine tıkladığınız zaman, orada açılan Kutucukta, aradıklarınızı PC içinde bulmanıza zaten yarar. Ama Çalıştır Komutu yılların vermiş olduğu bir alışkanlık ve farklı güzel olan bir içerik. Bu yüzden de Kullanım açısından insanlara daha cazip geliyor. Başlat Menüsünü Kişileştirmek, Çalıştır Komutu gibi birçok özelliği de burada kullanmak anlamına gelir. Windows 7 karışık menülerden oluşuyor gibi dursa da, aslında İşlem özellikleri açısından çok rahattır.

Bir önceki yazımız olan PDF dosyaları internetten nasıl düzenlenir? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Nazlı {Ahmet Nazlı}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*