Windows’ta ekran kaydı nasıl yapılır?

Nasıl Yapılır mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Bilgisayar karşısında çokça vakit geçirip oyunlara meşgul olan kullanıcılar, Youtube’da giderek yaygınlaşan oyun kanalı açma furyasına katılarak oynadıkları oyunları takipçileriyle paylaşmaya başlamış bulunuyorlar. Her geçen gün ünlerine ün katan, daha fazla kitleye ulaşan oyuncular; aynı zamanda ne kadar başarılı bir oyuncu olduklarını da ispat etme şansını yakalıyorlar.

Peki hiç merak ettiniz mi, oyun oynarken ekran kaydını almayı nasıl başarıyorlar? Haberin devamında bu soruya cevap vermiş olacağız.

Eğer siz de oyun oynarken video kaydı alıp bunu Youtube’a yüklemek, veya arkadaşlarınıza göndermek istiyorsanız; Fraps ismindeki bu harika programdan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz!

use-fraps-to-record-gameplay-video-pc

Fraps programını resmi sitesinden indirip kurduktan sonra karşınıza yukarıdaki arayüz gelecektir. Video kaydı almak için ufak bazı ayarlamaları yapmak üzere üst bölümden Movies sekmesini açalım.

fraps-record-game-videos

Bu sayfada video kaydını başlatmak için bir klavye kısayolu oluşturabilirsiniz. Normalde bu tuş F9’dur ama isterseniz başka herhangi bir tuş kombinasyonuyla değiştirebilirsiniz. “Folder to save movies in” yazılı yerin karşısındaki Change butonuna basarsanız, videolarınızın nereye kaydedileceğini belirleyebilirsiniz. Video Capture Settings kısmından da kaç FPS’de video kaydı yapmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Ekran kaydı alma yeteneğinin yanı sıra, Fraps, oyun oynarken ekran görüntüsü almanızı da mümkün kılıyor. Özel benchmark testlerini başlatıp bilgisayarınızın oyun performansını da ölçümleyebiliyorsunuz. Tüm bu özellikleri sayesinde Fraps, her PC oyuncusunun bilgisayarında mutlaka kurulu olması gereken yazılımlar arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Android cihazların fazla ısınma sorunu nasıl giderilir? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*