WordPress SEO Ayarları Nasıl Olmalı?

Nasıl Yapılır Ahmet Nazlı 2 views
sponsorlu reklam

İyi bir Web sitesine sahip olmak isteyenler, her zaman hedef olarak ” SEO ” odaklı çalışmalar yapmak ister. WordPress kullanmak karmaşık gibi gözükse de, basit ayarlardan oluşur. İçeriklerinizi beslemenin en kolay yollarından bir WordPress kullanmaktan geçer. SEO için bazı özellikleri WordPress içerisine yüklemeniz gerekiyor. WordPress üzerinde SEO odaklı çalışmalar yapabilmek ve Google üzerinde birçok kişiye ulaşabilmek için, öncelikle SEO eklentilerini WordPress sitenize yerleştirmeniz gerekiyor. Bu ayarlardan sonra, yayınlayacağınız Makalelerin de SEO odaklı olarak düzgün ve daha özel olması gerekiyor. Sadece sıradan bir amaçla yazılan Makaleler size kesinlikle fayda vermez.

SEO Eklentileri olarak, Google’nin sizlere sunduğu bazı eklentileri ekleyebilirsiniz. Bunun yanında WordPress içeriğinde zaten yüklü olan SEO ayarları bulunur. SEO çalışmalarını yapabilmek için, ek olarak Google aramalarında sizin daha yükselmenize yüzde yüz katkı yapacak olan Etiket çalışmalarını da yapmanız gerekiyor. İyi bir SEO yapılabilmesi için, Siteye girilen konuların içeriğinde kesinlikle büyük bir SEO çalışması yapmak şart. Eğer sıradan bir yazı girerseniz, kesinlikle başarı gelmez. SEO yapmak için, eklentilerle beraber daha yaygın olarak kullanılan bazı Etiket çalışmalarını da burada kullanmalısınız. SEO Eklentileri tek başına bir işe yaramaz.

Bir önceki yazımız olan iPhone Müzik Çaları Zamanlayarak Kapatmak başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Nazlı {Ahmet Nazlı}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*