Yeni Avukatımız: Yapay Zeka DoNotPay!

Bilim hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Artık hukuksal durumlarda da insanların yerini robotlar almaya başladı diyebiliriz. Dünyanın ilk ve tek robot avukatı DoNotPay pek çok avukatın üstleneceği görevi halletmeye hazır. Cezalara itirazda bulunma, izin şartı oluşturma gibi pekçok işlevi kendisinde barındıran DoNotPay, Stanford Üniversitesi’nde okuyan Joshua Browder‘ın elinden çıkma. Browder bundan 2 yıl önce Londra ve New York’ta park cezalarına ilişkin bir chatbot geliştirmişti ve bu bot %64 gibi bir başarı oranıyla pekçok insanın taktirini kazanmıştı.

Browder, chatbot’u bu 2 yıl içinde epey geliştirdi ve yaklaşık 1000’i aşkın hukuksal konuda kullanıcılarına destek vermeye hazır bir sanal avukat meydana getirdi. DoNotPay, İngiltere’nin genelinde birçok yasal konuda insanlara yardımcı olabiliyor. Bu yardımdan faydalanabilmek için sormak istediğiniz soruyu DoNotPay’in arama çubuğuna yazıyorsunuz ve gerisini robot avukatınıza bırakıyorsunuz. DoNotPay size bir takım sorular sorarak gerekli işlem ve evrakları internet üzerinden birkaç dakika içinde halletmenizi sağlıyor. Hem zaman hem de fazla avukat paralarından böylelikle kurtulmuş oluyorsunuz.

donotpayteknozen

Joshua Browder, geliştirdiği chatbot’un park cezalarındaki gibi bir başarı elde edebileceği kanaatinde. Şayet öyle olursa DoNotPay halkın ücretsiz bir şekilde faydalabileceği hukuki bir portal haline gelecek ve avukatlara neredeyse hiç iş bırakmayacak!

Bir önceki yazımız olan Üniversite Öğrencilerinden Askerler İçin Büyük Buluş! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*