Yeni model en ucuz Bilgisayar

Donanım TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Dünyanın en ucuz model bilgisayarı yeni versiyon olarak piyasaya giriş yaptı.

Dünyanın en pahalı olmayan bilgisayarının yepyeni modeli çıktı

Dünyanın en pahalı olmayan bilgisayarı ünvanına sahip Raspberry Pi ailesinin üçüncü nesli duyuruldu. Fiyatı 105 TL’ye civarı düşen cihaz çoğalış Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerine de sahip.

Dünyanın en pahalı olmayan bilgisayarı durumda olan Raspberry Pi’nin yepyeni nesli duyuruldu. Raspberry Vakfı aracılığıyla geliştirilen Raspberry Pi 3, bir önceki nesline yönelik 2 mühim özelliğe sahip. Bir Önceki modellerde bağlanabilirlik tarafından eksikleri koltuk alan cihaz çoğalış Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerinasıl geliyor. Yepyeni özelliklerle güncellenen cihazın fiyatı da artmadı.

İlk modeli 2012 senesi Şubat ayı içinde tanıtılan Raspberry Pi, Geçtiğimiz senenin Şubat ayı içinde önce güncellemesini almıştı. Ek Olarak kuvvetli işlemci ve ek olarak dik hafıza ile iştirak eden Raspberry Pi 2, aradan geçtiğimiz tek senelik müddetten ek olarak sonra tek güncelleme ek olarak aldı. Raspberry Pi 3 olarak adlandırılan yepyeni cihazda, alıcıların en tek sürü aradığı özellikler durumda olan Wi-Fi ve Bluetooth’a koltuk verildi.

Yeni cihazda işlemci olarak bir.2 GHz saat hızında personel 4 çekirdekli ARM Cortex A53 kullanılırken, RAM ölçüsü bir önceki nesilde meydana geldiği benzeri bir GB olarak bilgisi verildi. Raspberry Pi 3’ün bir önceki nesline yönelik yüzde 50 performans artışı sunduğu belirtiliyor.

Raspberry Pi 3’ün Fiyatı Ne Kadar?

Webtekno’nun haberine yönelik 35 dolar değerinde fiyatı etiketine (105 TL) sahip durumda olan Raspberry Pi 3, yepyeni özelliklerine nazaran bir önceki nesli ile benzer tutardan satılmaya aynı ritimde devam edecek. Cihazın bu mühim artılarına nazaran ücretinin değişmemiş olması ciddi anlamda onay edilesi tek vaziyet.

Bir önceki yazımız olan wifi şifresi değiştirme başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*