Yeni Zaman tüneli Twitter`da

Sosyal Medya TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Twitter’ın Yeni Zaman Tüneli Görücüye Çıktı
Facebook’tan sonra dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Twitter, nihayet yeni zaman tüneli altyapısına geçiş yapmak üzere

twitter-in-yeni-zaman-tuneli-gorucuye-cikti-6631938

Milyonlarca kullanıcıya sahip meydana gelen mikro blog platformu Twitter, bildiğiniz üzere bir zamandır kullanıcı sayısını arttırmaya çalışıyor. Bunun yanında kullanım oranlarını da yükseltmek talep eden yönetim, pekçok mühim karar almış ve bu hükümleri uygulamaya koymuştu. Nitekim bu talep yerine pekçok yepyeni özelliği etkin duruma getiren geliştirici, şimdilerde ise yepyeni zaman tüneli altyapısını kullanım alanına sağlamak ile yoğun. Daha öncesinde yaşama geçtiğimiz ‘Siz Burada Yokken’ kısmını hepten geliştiren yönetim, bununla birlikte zaman tünelinde yalnızca kullanıcı amaçlı mühim meydana gelen içeriklerin gösterilmesini, en azından ön tasarıya çıkarılmasını talep ediyor. Durumu hazırda bu talep yerine kararlar almış meydana gelen geliştiricilerin son uygulamaya koydukları yepyeni nitelikleri görmeye başladık.

Gelen verilere bakacak olursak çoğalış Twitter’da ani tweet gösteriminin eskisi civarı etkin bir biçimde olmayacağını söyleyebiliriz. Yönetim, fazladan kalifiye ve alakalı içeriklere odaklanmak yerine planlar yürütüyor. Başka Bir Deyişle birey amaçlı hangi yön daha mühim ise o tarafın muhtevaları zaman tünelinde gösterilmiş olacak. Şayet kalitesiz ya da kullanıcı tarafından pekçok de önem talep etmeyen bir içerik mevzubahis ise bu muhtevanın tünelde gösterilmeyeceği söyleniyor. Ki bunun amaçlı bir takım tweetleri değersiz kılması gerekli meydana gelen idarenin işi iyi tutacağını anlıyoruz.

Şu anda eskiyen zaman tünelinden kurtulmuş meydana gelen Twitter, zaman geçtikçe yeniliklerini fazladan kullanıcı amaçlı etkin duruma getiriyor. Fakat bahsi geçtiğimiz yepyeni tünelden anında yararlanmak istiyorsanız en güzel tweetleri göster seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Apple`a destek, Google ve Twitter den geldi başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*