Youtube’da siyah ekran hatası nasıl giderilir?

Nasıl Yapılır mucahit 0 views
sponsorlu reklam

İnternette eğlenceli vakit geçirmek isteyen hemen herkesin uğrak mekanı olan Youtube, her geçen gün daha fazla kullanıcıya hizmet sunmaya devam ediyor. Saniyede onlarca saatlik videoların yüklendiği Youtube sunucuları, her ne kadar aşırı talebe karşı hizmet verecek şekilde güçlendirilmiş olsa da bazen hatalar verebiliyor. Son zamanlarda Youtube kullanıcılarının maruz kaldığı video oynatma sorunları, bu hataların yol açtığı olumsuz durumlardan birini oluşturuyor.

Özellikle Google Chrome kullanıcılarının Youtube’da karşılaştığı siyah ekran hatası saç baş yolduruyor. Herhangi bir videoyu açtığınızda arka plandan ses geliyor, ancak bir türlü videoya görüntü gelmiyor. Siyah ekranın sabit kaldığı videoları izlemek mümkün olmayınca kullanıcılar Youtube’da siyah ekran hatasını nasıl gidereceklerinin arayışı içine girebiliyorlar. Neyse ki bu sorunun çözümü sanıldığından daha kolay.

colar

Yukarıda da göreceğiniz şekilde karşılaştığınız siyah ekran hatası, Adobe Flash Player video oynatıcısından kaynaklanıyor. Çözmek için Chrome’un ayarlarında ufak bir değişiklik yapmamız gerekiyor.

view-chrome-flags

Tarayıcı adres çubuğuna chrome://flags yazın.

donan

Karşınıza Chrome’un gizli ayar seçenekleri çıkacaktır. Başka hiçbir ayarı değiştirmeden, CTRL + F tuşlarına basarak arama kutucuğunu açın ve “Donanımla hızlandırılmış video kod çözme” özelliğini aktif hale getirin. Bu ayarları yaptıktan sonra etkisini görebilmek için Chrome’u yeniden başlatmanız gerekiyor. Daha sonra kaldığınız yerden sorunsuz bir şekilde video izlemeye devam edebilirsiniz.

İsterseniz Youtube’da HTML5 video oynatıcı kullanarak bu sorunları kökten çözebilmeniz de mümkün.

Bir önceki yazımız olan Peel Smart Remote ile telefonunuzu kumanda olarak kullanın! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*