Youtube’dan eklentisiz video nasıl indirilir

Nasıl Yapılır Zafer 0 views
sponsorlu reklam

İnsanların ilgi alanlarına göre birbirinden farklı videoları izleyip eğlenceli vakit geçirebildiği Youtube, hali hazırda videoları indirme gibi bir seçeneği ziyaretçilerine sunmuş değil. Beğendiğiniz bir videoyu indirip internete bağlı olmadığınız zamanlarda kullanmak isteyen kullanıcılar, çoğu zaman tarayıcı eklentisi veya yazılım kullanmak durumunda kalabiliyorlar. Oysa Youtube’dan video indirmek isteyenler, hiçbir eklenti veya üçüncü parti yazılım kullanmadan bunu gerçekleştirebilirler.

 

İşte Youtube’dan hiçbir eklenti veya yazılım kullanmadan video indirmek için yapmanız gerekenler:

 

* Öncelikle indirmek istediğiniz videonun adresini açın. Örnek adresimiz şu olsun: https://www.youtube.com/watch?v=KMU0tzLwhbE

 

* Daha sonra tarayıcı çubuğunda youtube.com yazan yerine önüne iki adet “ss” harfini yazın. Geldiğimiz noktada adres çubuğunda şu şekilde bir yazının olması lazım: https://www.ssyoutube.com/watch?v=KMU0tzLwhbE

 

* Enter diyerek bu adrese gidiyoruz ve açılan sayfa, bizim savefrom.net adresine yönlendiriyor. Bu site, Youtube başta olmak üzere Dailymotion ve Facebook’un da aralarında bulunduğu tüm popüler video ağlarından ücretsiz olarak video indirmemizi sağlıyor. MP4, WebM, FLV, 3GP ve sadece ses olarak videoları indirmemizi sağlayan bu sitede tek yapmanız gereken yeşil renkli “indir” butonuna basmak oluyor.

 

Evet, videoları bu şekilde bilgisayarınıza indirebilmeniz mümkün. Peki beğendiğiniz bir şarkının videosunu değil de, sadece sesini MP3 olarak indirmek istediğinizde ne yapacaksınız? Bu sorunun cevabı da http://www.youtube-mp3.org/tr adresinde saklı. Oldukça basit bir şekilde tasarlanan bu siteye Youtube linkini yapıştırdıktan sonra MP3 olarak istediğiniz videoyu indirebilmeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da WMVCORE.DLL bulunamadı hatası nasıl çözülür başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*