Youtube’de Fenomen Olma Yolları

Sosyal Medya TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Youtube, kurulduğu ilk günden bu yana dünya çapında fenomenliğini koruyan bir video paylaşım platformudur. Günümüzde de her ne kadar Youtube’ye benzeyen platformlar üretilse de, Google firması altında olduğu için SEO konusunda Youtube ile hiçbir video paylaşım platformu yarışamadı ve yarışamayacak gibi de görünüyor.

Ülkemizde Ruhi Çenet, Orkun Işıtmak, Murat Abi gibi oldukça ünlü YouTuber’lar bulunmakta. Ayrıca birçok genç de bu tür kişilere özenerek YouTube üzerinde çalışmalara başlıyor. Bu kişilerin YouTube üzerinden kazandıkları aylık geliri göz önünde bulundurursak, YouTube sektörünün sağlam bir gelir kapısı olduğunu anlayabiliriz. Siz de biraz yeteneğe sahipseniz ve özgün olmayı seviyorsanız, YouTube sayesinde iyi gelirler sağlayabilir ve iyi yerlere gelebilirsiniz.

Öncelikle bu tür işlere başlamak için reşit yaşlar, en doğru yaşlardır. Bu yaş grubunun biraz daha altında başlarsanız yaşınızdan ve sesinizden dolayı birçok kez alay konusu olabilirsiniz. Unutmayın ki ülkemizde 18 yaşının altında bir tane bile fenomen YouTuber yoktur. Ayrıca kaliteli ekipmanlara sahip olmalısınız. Bir video çekiminde telefonunuzu veya sıradan bir fotoğraf makinenizi kullanmanız, kesinlikle sizin aleyhinize olacaktır. Ayrıca sesinizin karşı tarafa yansıması da oldukça önemli. Bunun için biraz paraya kıyarak kaliteli bir mikrofon alabilirsiniz.

Her şey ekipman demek değil tabii ki de. Öyle olsaydı herkes 1.000 TL civarında zarar etmeyi göze alır ve ilerleyen aylarda 10.000 TL kazanarak kendisine bir gelir kapısı bulurdu. Türk fenomenlerin kanallarındaki videolara bakılacak olursa, YouTuberlerimiz videolarının büyük bir çoğunluğunu eğlenceli etkinlikler düzenleyerek geçiriyorlar. Bu etkinlikler, daha önceden yabancı kanallarda yapılmış etkinlikler oluyor genellikle. Siz de bu tür yabancı kanalları takip ederek aynı şekildeki etkinlikleri Türkiye versiyonuna göre gerçekleştirirseniz, istediğiniz başarıya ulaşmanız hiç de uzun sürmez. Unutmayın ki, iş sadece ekipmanda değil, iş özgünlükte…

Bir önceki yazımız olan İngilizce İçerikli Site Oluşturma başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*