Zeiss Lensler İle Telefonunuz Profesyonel Fotoğraflar Çekebilecek

Mobil TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Zeiss ve ExoLens optik lensler konusunda oldukça başarılı firmalar. Bu iki firma bir araya gelerek yeni lensler ürettiler. Akıllı telefonlar için çıkardıkları Zeiss lensler, DSLR kalitesi ile piyasaya sürülecek. Zeiss lenslerden kullanarak telefonunuza profesyonel fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Zeiss-icerik

İlk aşamada iPhone 6 ve 6S için çıkarılacak olan bu lensler ile dilediğiniz zaman mükemmel fotoğraflar çekebileceksiniz. Zeiss firması daha önce de SONY Xperia modelleri için bir harici lens geliştirmişti. Zeiss, CES 2016 ‘ da tanıtımını yaptığı bu lensleri ilerleyen zamanlar da diğer telefon modelleri içinde getirecek. Zeiss Lens konusunda ExoLens ‘ e göre daha başarılı bir firma. Bu sebeple lensleri üreten Zeiss olacak, fakat lensleri telefona sabitleme işini ExoLens üstlenecek. Bu sayede kalite ve tasarım açısından çok üstün lensler görmemiz mümkün olacak.

Fiyatı konusunda bilgi olmayan lenslerin, ucuz olmayacağı tahmin ediliyor. Fish eye, makro lensler önde gelmekle birlikte farklı oranlara sahip optik lenslerde olacak. Piyasaya çıkış tarihi olarak yılın ikinci çeyreği gösteriliyor. Lensleri deneyen fotoğrafçılar tarafından ise oldukça başarılı bulunmuş.

Zeiss lensler ile çekilmiş bir kaç fotoğraf;

Zeiss-Telefon-Fotograf-Cekimi-1

Zeiss-Telefon-Fotograf-Cekimi-2

Zeiss-Telefon-Fotograf-Cekimi-3

Zeiss-Telefon-Fotograf-Cekimi-4

 

Bir önceki yazımız olan Vine ' ın Kurucusundan Sosyal Medya Uygulaması: Peach başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*